JoomlaLock.com All4Share.net

Kaynaklar: AYVALIK'I GEZERKEN 6.BASIM, Ahmet Yorulmaz, Geylan Kitabevi, 2000

Ayvalık Resimleri

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
ayvalık resim, ayvalık fotoğraf, ayvalik resim, ayvalık resimleri, ayvalık resimler, resimler, şeytan tepesi, şeytan sofrası, ayvalık günbatımı, ayvalık gün batımıAyvalık Resimleri: Bu başlıkta: Ayvalık yöresiyle bilgili birçok çekilmiş resmi, slayt göterisiyle seyredecsiniz... Slaytın alt kısmında "Şeytan Tepesi", "Gün Batımı" ve "Ev Resimleri" linklerine tıklayarak isme göre diğer fotoğrafları da izleyebilirsiniz.

Ayvalık Forum

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
ayvalık forum, yorum, paylaşım, ayvalık görüşlerBurası, Ayvalık hakkındaki düşüncelerinizin, paylaşımlarınızın yapıldığı alandır.

Aşağıda yorum ekleme modülünden yorum ekleyebilirsiniz...

Ayvalık Gezilecek Yerler

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
ayvalık gezilecek yerler, şeytan sofrası, güvercin adası, sarımsaklı plajları, altınova, taksiyarhis kilisesi, ayışığı manastırı, alibey, cunda, alibey adası, cunda adası, alibey cundaAyvalık Gezilecek Yerler: Ayvalık gibi, dünyada eşsiz bir yerde gezilecek daha başka nereler vardır? Daha başka nereler görülebilir, gezilebilir...
Alibey (Cunda) Adası:
Ayvalık’ı açık denize karşı kapatan bu adaya bir köprü ile karayolundan geçilebilmektedir. Yaz aylarında Ayvalık ilçesinden Alibey Adası’na her saat motor seferleri de düzenlenmektedir. Adada çok sayıda kilise ve manastır mevcuttur. Kiliselerin en büyüğü Taksiyarhis Kilisesi'dir. Kilisenin büyük çanı Bergama Müzesindedir.

Ayvalik Introduction

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
ayvalik introduction, about ayvalik, history geography, islands, intro, ayvalik introAyvalik Introduction: In this section: you can find all of about Ayvalik holiday. These are; introduction, structural- geographical and historical informations, etc. Ayvalık is a seaside town in the northwest Turkey. It is a district of Balıkesir province. It was alternatively called by the town's formerly important Greek population, although use of the name Ayvalık was common for centuries by both of Turks and Greeks (pronounced as Ayvali by the latter).

Ayvalık Tanıtım

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
ayvalık tanıtım, sosyal yaşam, eğitim, zeytin ve zeytincilik, balıkçılık, turizm, ayvalık zeytinAyvalık Tanıtım: Bu bölümde: Ayvalık yöresinin tanıtımıyla ilgili geniş bilgilere erişebilieceksiniz. Bunlar: Ayvalık'ın eğitim durumu, sosyal yaşamı, turizm olanakları, zeytin ve zeytincilik faaliyetleridir. Kumsalları, güneşi, temiz havası, tarihi dokusu, zeytin ve zeytinyağı ile egenin incisidir Ayvalık... Yunanlılarla içiçe yasanan günlerin kalıntılarını görürsünüz gerek mimaride gerekse insanların sıcak yüzlerinde. Kumsalları, güneşi, temiz havası,

 

Ayvalık Tarihçe

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
ayvalık tarihi, ismi nereden gelir, ayvalık tarihçeAyvalık Tarihçe: Bu başlıkta: Ayvalık'ın tarihini, isminin nereden geldiği ve daha birçok konuya ulaşacaksınız. İlk çağlardan beri yerleşim yeri olarak seçilen Ayvalık, adının yabani (AYVA'dan), bir midye türü olan (AYVA'dan), Yunanca Ayvalık anlamına gelen (KYDONIA -Kidoniya'dan) geldiği görüşleri vardır. Tarihte Cisthana, Taliani, olarakta adlandırılmıştır.
Antik çağlarda Ayvalık önündeki adalara "HEKATONENESOI" deniliyordu. Bu ad antik kentin baştanrısı Apolladan

Ayvalık Harita ve Ulaşım

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)

harita ve ulaşım, balıkesir arası, yol haritası, uzaklıklar, uzaklık, arası, mesafe, km, kaç saat, ayvalık ulaşım, ayvalık harita, ayvalık haritasıAyvalık Harita ve Ulaşım: Bu başlıkta, illerin Balıkesir'e (Ayvalık) uzaklıkları (km), haritalar ve ulaşım olanaklarını bulabilirsiniz... Türkiye'nin diğer bölgelerine ulaşım olanaklarını ve il il şehir mesafelerini öğrenmek için TÜRKİYE KARAYOLLARI HARİTASI linkini kullanabilirsiniz. Ayvalık'a ulaşım için karayolu ve havayolu ulaşımını kullanabilirsiniz. Karayolu ulaşımında Tekirdağ - Çanakkale - Ayvalık güzergahı veya Balıkesir - Edremit - Burhaniye - Gömeç - Ayvalık güzergahı tercihe bağlı olarak kullanılabilir. Ancak hemen hatırlatalım ki Tekirdağ - Çanakkale - Ayvalık güzergahı yol yapısı yogunluk ve manzara bakımından en iyisi. Hele de denizi seviyorsanız..

Ayvalık Coğrafi Konumu

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
ayvalık iklim, ayvalık bitki örtüsü, ayvalık coğrafi yapıAyvalık Coğrafi Konumu:

Zeytin ve çam ormanlarının denizle kucaklaştığı, şirin koyların birbirine sırt verdiği, çevresinin büyüklü küçüklü 25 adanın sardığı Ayvalık Marmara bölgesi illerinden Balıkesir’in Ege kıyısında yer alan şirin ilçesidir.

Ayvalık Konaklama

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
ayvalýk konaklama, ayvalýk nerede kalýnýr, ayvalýk telefon, konaklamaAyvalık Konaklama: Bu başlıkta: Ayvalık ilçesi ve yakınlarındaki tatil beldelerinde, konaklama olanaklarıyla ilgili geniş bulabilirsiniz. Ayvalık Turizm adına ilgi çekici ve çok tercih edilen bir yöre olduğundan konaklama imkanları oldukça fazladır. Özellikle Sarımsaklı' da denize sıfır oteller ve pansiyonlar çoğunluktadır. Ayrıca, Ayvalık ilçe merkezi ve Cunda (Alibey) Adası değişik konaklama imkanları sunmaktadır.

Ayvalık Ne Yenir?

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
ayvalık ne yenir, ayvalık tostu, papalina, papalina balığı, çamlık parkı, dondurmaAyvalık Ne Yenir? Bu başlıkta: Ayvalık'a özel tatların neler olduğunu, ayvalık'a gitmişken neler yenilebileceğini okuyacaksınız. Çarşı içinde, Süner Pasajının karşı köşesinde yer alan “Yeni Güler Pastanesi” den yöreye özel lor tatlısı’nı afiyetle yiyebilirsiniz. Yıllardır değişmeyen bu tat, yılların izlerini taşıyan bu küçücük pastanede özellikle sakızlı dondurmayla birlikte enfes bir hal alıyor.

Ayvalık Alış-Veriş

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Ayvalık Alış-Veriş: Bu başlıkta: Ayvalık'a gitmişken nerelerde ne tür alışverişler yapabilirsiniz, bunlara ulaşacaksınız. Ayvalık' ın zeytini ve zeytinyağı ile ünlü olduğunu sağır sultan bile duymuştur. Özellikle zaytinyağının en hası Ayvalık' tan çıkar. Alış-verişinizin odak noktası bunlar olacaktır sanırız. Zaten sizin aklınıza gelmese bile, Ayvalık' a geleceğinizi bilenler size zeytin ve zaytinyağı siparişi vereceklerdir . Ayvalık' ın otlarıyla da tanındığından bahsetmiştik. Hindiba,

Ayvalık Yöreye Özel Telefonlar

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
Ayvalık Yöreye Özel Telefonlar: Bu başlıkta: Ayvalık yöresinde ulaşmak istediğiniz yöreye özel telefon numaralarına ulaşabileceksiniz.

Ayvalık Yöreye Yakın Yerler

1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Rating 0.00 (0 Votes)
yöreye yakın yereler, Assos, Behramkale yakın yerler, Burhaniye, Altınoluk, Edremit, KüçükkuyuAyvalık Yöreye Yakın Yerler: Bu başlıkta: Ayvalık yöresine yakın yerleri okuyabilirsiniz. Yöreye yakın yerlerden olan Assos ve Behramkale' ye, yaz aylarında Ayvalık Cumhuriyet Meydanından hareket eden ve neredeyse hergün düzenlenen tekne turları bulunmaktadır. Burhaniye, Altınoluk, Edremit ve Küçükkuyu ilk aklımıza gelen yakın bölgeler. İstanbul'dan ya da Trahya üzerinden gelenler Çanakkale boğazını yol güzergahı olarak tercih ederlerse, bu yörelere de uğrama fırsatı yakalayacaklardır.